Producent
Informacje o produkcie

Puzzlomatic - Fifteen Game

Puzzlomatic - Fifteen Game

Dostępność: Niedostępna

Cena: 41,00 zł

(81 układów do rozwiązania)


"Fifteen game" to prawdziwa klasyka. Grę stworzył w 1878 Sam Loyd senior. Od tamtej pory "Fifteen game" zawojowało cały świat. Jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać kluby i stowarzyszenia zrzeszające miłośników tej łamigłówki. Rozegrano niezliczoną ilość turniejów, powstały dziesiątki modyfikacji i wersje cyfrowe. Pomimo upływu czasu pierwotna wersja gry nigdy nie straciła na popularności. Ale jak może być inaczej, skoro potencjał "Fifteen game" jest niewyczerpany! Ta gra to 1 bilion rozwiązywalnych wariacji! A zatem gdyby rozwiązywać każdy jeden układ w zaledwie 60 sekund, wyczerpanie wszystkich możliwości zajęłoby 2 miliony lat!
"Fifteen game" należy do kanonu klasycznych łamigłówek. Ta przeszło 130-letnia gra posiada rzesze fanów na całym świecie. "Fifteen game" to absolutnie niewyczerpany zasób fascynujących zadań. Jeden bilion wariacji może przyprawić o zawrót głowy. Ale spokojnie - najważniejsze to dobrze się bawić i czerpać frajdę z każdego rozwikłanego problemu.

 
Instrukcja gry
1. Ustaw elementy w dowolnym (przypadkowym) układzie na tablicy
2. Odłóż na bok czysty element
3. Zdecyduj, który z układów załączonych do instrukcji zamierzasz
odtworzyć (oczywiście możesz stworzyć własną wariację, do której będziesz
dążył)
4. Wykorzystując puste pole przesuwaj klocki w pionie i poziomie tak,
by uzyskać odpowiednie ustawienie.
5. Elementy można jedynie przesuwać, nie wolno ich wyciągać i
przekładać.

Rozwiązywalność

Nie wszystkie układy początkowe są rozwiązywalne. Połowa z 2 bilionów wariacji pozbawiona jest możliwości prawidłowego ułożenia elementów. Jak zatem rozpoznać rozwiązywalny układ?
W normalnym układzie [patrz rys.] liczby wzrastają od lewej do prawej. W każdym innym układzie występuje inwersja, czyli sytuacja, w której liczba większa jest przed liczbą mniejszą. Dla przykładu: w sekwencji 9,7,5,6 liczba 9 poprzedza liczby 7,5,6 co równa się trzem inwersjom. Liczba 7
poprzedza liczby 5 i 6 dając kolejne dwie. Cały wiersz zawiera łącznie 5 inwersji. Jeśli suma wszystkich inwersji (liczonych we wszystkich czterech wierszach układanki) jest liczbą parzystą, to dany układ jest rozwiązywalny. W innym przypadku gra jest nierozwiązywalna.

Wydanie:       polskie
Instrukcja:     polska
Inni klienci kupujący ten produkt zakupili również
LONPOS 066

LONPOS 066

24h
46,00 zł
Logix (średni)

Logix (średni)

Na wyczerpaniu (72h)
32,00 zł
Kostka Shengshou Pyraminx black

Kostka Shengshou Pyraminx black

Niedostępna
40,00 zł
Dostępność: Niedostępna

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje