Producent
Informacje o produkcie

Bingo - czarny zestaw do gry (HG)

Bingo - czarny zestaw do gry (HG)

Dostępność: 72h

Cena: 56,00 zł

Prawdziwa gratka dla fanów Bingo! Wysokość maszyny losującej 200 mm. Czarny bęben z metalu o średnicy 130 mm. Zarówno piłeczki jak i plansza do uzupełniania wyników wykonane z plastiku. Nawet najwięksi koneserzy bingo nie pogardziliby takim zestawem!

Bingo może pochodzić od gry zwanej Lotto, popularnej we Włoszech w roku 1530. Słowo Bingo pochodzi od zniekształcenia słowa Beano, nazwy gry popularnej
w USA w latach 20. Natomiast Beano to pochodna angielskiego słowa "bean" (fasola), gdyż to właśnie ziarna fasoli były wykorzystywane do przykrywania wyczytanych cyfr.

Każdy grający w Bingo dostaje kartę z kombinacją numerów. W każdej turze osoba niegrająca, losuje z pojemnika kulę z numerem oraz odczytuje ten numer dla wiadomości wszystkich graczy. Następnie wylosowana kula jest odkładana, tak aby nie mogła być wylosowana ponownie. Każdy z graczy szuka na swojej karcie wywołanego numeru, a jak znajdzie - zaznacza ten numer. Losowanie oraz ogłaszanie numerów jest kontynuowane, do momentu kiedy któryś z graczy nie uformuje ustalonego wzoru na swojej karcie, a następnie nie ogłosi tego poprzez głośne powiedzenie słowa "Bingo"!

ZAWARTOŚĆ:

  • metalowa, solidnie wykonana maszyna losująca
  • 75 piłeczek
  • plansza do uzupełniania wyników
  • 18 kart
  • 150 żetonówMinimalna liczba graczy: 2
Maksymalna liczba graczy: 12
Minimalny wiek graczy: 10
Maksymalny wiek graczy: 99
Minimalny czas gry (min): 30
Maksymalny czas gry (min): 60
Edycja: europejska
Instrukcja: polska
Wysokość (mm): 210
Szerokość (mm): 205

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje