Producent
Informacje o produkcie

Bingo XL - zestaw do gry (75 piłeczek)

Bingo XL - zestaw do gry (75 piłeczek)

Dostępność: Na wyczerpaniu (72h)

Cena: 593,00 zł

Prawdziwa gratka dla fanów Bingo! Wysokość maszyny losującej 430 mm. Pozłacany bęben z metalu o średnicy 300 mm. Zarówno piłeczki jak i plansza do uzupełniania wyników wykonane z drewna. Nawet najwięksi koneserzy bingo nie pogardziliby takim zestawem!
 
Bingo może pochodzić od gry zwanej Lotto, popularnej we Włoszech w roku 1530. Słowo Bingo pochodzi od zniekształcenia słowa Beano, nazwy gry popularnej w USA w latach 20. Natomiast Beano to pochodna angielskiego słowa "bean" (fasola), gdyż to właśnie ziarna fasoli były wykorzystywane do przykrywania wyczytanych cyfr.
 
Każdy grający w Bingo dostaje kartę z kombinacją numerów. W każdej turze osoba niegrająca, losuje z pojemnika kulę z numerem oraz odczytuje ten numer dla wiadomości wszystkich graczy. Następnie wylosowana kula jest odkładana, tak aby nie mogła być wylosowana ponownie. Każdy z graczy szuka na swojej karcie wywołanego numeru, a jak znajdzie - zaznacza ten numer. Losowanie oraz ogłaszanie numerów jest kontynuowane, do momentu kiedy któryś z graczy nie uformuje ustalonego wzoru na swojej karcie, a następnie nie ogłosi tego poprzez głośne powiedzenie słowa Bingo!
 
Uwaga: zestaw nie zawiera papierowych kart do uzupełniania wyników.
 
Rodzaj gry:rodzinne
Liczba graczy:2 i więcej
Wiek graczy:od 10 lat
Czas gry:30 min.
Edycja:europejska
Instrukcja:polska
Wymiary pudełka:460x435x310 mm
 
PUDEŁKO ZAWIERA:
  • metalowa, solidnie wykonana maszyna losująca
  • 75 piłeczek (średnica 24 mm)
  • 1 drewniana plansza do uzupełniania wyników

Nowości, promocje i zapowiedzi gier na Twoją skrzynkę pocztową:

Informacje